KIA EV9

novinka-foto

Evolúcia SUV od spoločnosti Kia

Koncept EV9 – Evolúcia SUV od spoločnosti Kia 

  • Priekopnícky koncept SUV je čisto elektrický a pripravený na dobrodružstvo.
  • Pôsobivá estetika v spojení s najmodernejšou technológiou.
  • Základom tejto vývojovej štúdie SUV je dôvtipný dizajnový jazyk Kia s názvom Zjednotenie protiklady, ktorý vytvára vzťah medzi prírodou a strojom.
  • Koncept EV9 demonštruje potenciál dizajnovej inovácie od spoločnosti Kia – spája odvážny exteriér s vnútorným priestorom, ktorý je skutočne vizionársky.
  • Produkčná verzia konceptu EV9 sa do Európy dostane v roku 2023

Koncept EV9 je ukážkou racionálneho pohľadu spoločnosti Kia na formu SUV určených pre éru udržateľnej mobility. V koncepte EV9, ktorý je viac než len predvádzacím vozidlom, sa spája estetika, ktorá inšpiruje a vyzýva k zamysleniu, ďalej interiér, ktorý nanovo definuje parametre vnútorného priestoru SUV, a čisto elektrická pohonná jednotka s nulovými emisiami novej generácie. Je to predzvesť budúcich produktov spoločnosti Kia, keďže značka sa vydáva na cestu udržateľnej mobility.  

„Koncept Kia EV9 je pre nás ďalším dôležitým medzníkom na úžasnej ceste vynovenej značky Kia. Po objasnení našich zámerov – stať sa globálnym lídrom v riešeniach udržateľnej mobility – sme museli starostlivo posúdiť, akým spôsobom ovplyvní blízka až strednodobá budúcnosť všetky typy našich vozidiel a modelov. Ich súčasťou sú aj SUV,“ povedal Karim Habib, hlavný viceprezident a vedúci globálneho dizajnového centra Kia. 

„V koncepte EV9 ukazujeme, ako sa môže vyvinúť súčasné SUV, aby zohralo zásadnú úlohu v ére udržateľnej mobility. Základom konceptu EV9 je špičkový dizajn exteriéru, moderný a inovatívny vnútorný priestor s množstvom technológií a pokročilá, čisto elektrická pohonná jednotka. Toto sú základné princípy, ktoré budú formovať naše budúce modely SUV.“

Sériová verzia konceptu EV9 je už potvrdená a v Európe sa objaví v roku 2023. Bude vychádzať z úspechu, ktorý dosiahol ocenený crossover EV6 od svojho uvedenia v minulom roku.

Zobraziť v mobilnej aplikácii: Nie

Zobraziť na portáli: Áno

Promovaná Novinka: Nie