Predstavenie Mercedes-Benz GLA

novinka-foto

Nová GLA

Kúpte si nový Mercedes-Benz GLA už dnes

Nová GLA


Pohľad na novú GLA evokuje výnimočnosť, úspešne kompletizuje aktuálnu generáciu kompaktných vozidiel tejto značky, a zároveň potvrdzuje svoje členstvo v rodine SUV.

Keď hovoríme o tej výnimočnosti, treba povedať aj dôvod. Toto auto, ktoré je skutočne kratšie od svojho predchodcu, pôsobí oveľa priestrannejším dojmov. A nie je to len dojem.

Dĺžka vozidla je o 1,4 cm kratšia avšak rázvor a šírka vozidla vzrástli o 3 cm. Aj vďaka tomu sa pasažieri na zadných sedadlách budú cítiť komfortnejšie. Zároveň je možné zadné sedadlá posúvať o 14 cm v horizontálnom smere. No a v neposlednom rade, objem batožinového priestoru vzrástol na 435 litrov. O ten sa postarala aj tretia dimenzia- výška, a to + 10,4 cm.

Prejsť na ponuku vozidiel 

Keď sa povie SUV, nepochybne každému napadne jazda terénom, v hlavách sa vynorí myšlienka čo toto auto v teréne dokáže, a či vôbec je na takúto jazdu prispôsobené. Mercedes-Benz GLA s off-roadom počíta. Dôkazom toho sú krátke previsy vpredu aj vzadu a OFF-ROAD balík. Dodatočný jazdný program, ktorý prispôsobuje jazdu v teréne. Zároveň aktivuje všetky segmenty MULTIBEAM LED osvetlenia do rýchlosti 50 km/h. Podporuje vodiča pri jazde z kopca prostredníctvom DSR v rozmedzí 2-18 km/h. Vďaka týmto parametrom verím, že neexistuje žiadna pochybnosť o tom, či táto nová GLA je, alebo nie je plnohodnotné, kompaktné SUV.

Zážitok z jazdy umocňuje sériovo dodávaný infotainment Mercedes-Benz User Experience (MBUX). Ten je tvorený dvoma digitálnymi displejmi s možnosťou ovládania dotykom, touchpadom na volante a stredovej konzole, a samozrejme nechýba ani ovládanie hlasom. Jednoduchá fráza “Hey Mercedes” Vám splní každé vaše želanie. Verte mi, MBUX si Vás dokáže získať. Dôkazom je najmä to, že ju doposiaľ nič neprekonalo a zároveň stále napreduje.

Kto by to bol kedy povedal, že sa raz, aj vďaka balíku Energizing, z auta stane wellness vďaka ponuke cvikov na uvoľnenie svalstva. Že sa dokonale prispôsobí užívateľovi, že vďaka viac krivkovým a masážnym sedadlám sa Vám bude s ľahkosťou cestovať aj na dlhé vzdialenosti, a že sa so svojím Mercedesom budete rozprávať. Toto je výnimočnosť pre výnimočných, pre tých, ktorým Mercedes-Benz učaril.

Nepochybne, nielen funkcie komfortu sú tie, ktoré z nového modelu Mercedes-Benz GLA robia hviezdu. Na prvom mieste je aj bezpečnosť. Preto nová GLA disponuje balíkom najmodernejších jazdných asistentov a po nastúpení už nemusíte mať na ceste strach. Váš Mercedes je Váš partner a asistent, ktorý Vám pomôže zvládnuť všetky kritické situácie.

Srdce, ktoré mu bije pod kapotou je kompletne modernizované a prepracované. Vyšší výkon, vyššia efektivita a nižšie emisie sú štandardy, ktoré spĺňajú nové motory. Paleta benzínových začína s objemov 1,33 litra a výkonom 163k, pokračuje dvojlitrovým motorom s výkonom 224 k a verziou 35 AMG s výkonom až 306k. Dieselové motory sú výlučne dvojlitrové. Začínajú s výkonom 116k, ďalej 150k a najsilnejšia dieselová varianta dosahuje 190k.

Verím, že spoločne uznáme, že nová GLA obhájila svoje členstvom v rodine kompaktov a SUV vozidiel značky Mercedes-Benz.

Prejsť na ponuku vozidiel 

Zobraziť v mobilnej aplikácii: Nie

Zobraziť na portáli: Nie

Promovaná Novinka: Nie