Predstavenie Mercedes-Benz GLB

novinka-foto

Nové GLB

Kúpte si nový Mercedes-Benz GLB už dnes

Mercedes-Benz GLB: až sedem miest pre rodinu a priateľov


Dynamické tvary s krátkymi prevismi a terénnym dizajnom či voliteľný náhon na všetky kolesá 4MATIC a špeciálne osvetlenie pre terén, ktoré pomáha pri nízkych rýchlostiach a rozpoznaní prekážok bezprostredne pred vozidlom – nový model Mercedes-Benz GLB je všestranne použiteľným SUV.

A priestranným rodinným vozidlom: na želanie sa model dodáva ako prvé sedemmiestne vozidlo značky Mercedes-Benz v segmente kompaktných vozidiel. Obe miesta na sedenie v treťom rade môžu využívať osoby s telesnou výškou do 1,68 metra.

S výkonnými a efektívnymi štvorvalcovými motormi, najnovšími asistenčnými jazdnými systémami s kooperatívnou podporou vodiča, intuitívne ovládateľným infotainmentom MBUX či rozsiahlym riadením komfortu ENERGIZING disponuje nováčik všetkými silnými stránkami aktuálnej generácie kompaktných vozidiel Mercedes-Benz.

Nová GLB má vďaka hodnote 2 829 milimetrov o desať centimetrov väčší rázvor ako napríklad nová Trieda B. Spolu s kabínou orientovanou na funkčnosť je to rozhodujúci údaj pre veľkorysú ponuku priestoru. Priestor nad hlavou v prvom rade sedadiel predstavuje 1 035 milimetrov – najlepšia hodnota v tomto segmente. S 967 milimetrami dosahuje efektívny priestor na nohy v oblasti zadných sedadiel päťmiestneho modelu obzvlášť komfortnú veľkosť.

Objem batožinového priestoru dosahuje vďaka 560 až 1 755 litrom (hodnoty päťmiestneho modelu) kvality vozidla kombi. Na želanie je dostupné pozdĺžne nastavovanie druhého radu sedadiel, pričom operadlá sú sériovo nastaviteľné vo viacerých stupňoch sklonu. Vďaka tomu možno batožinový priestor zväčšiť až o 179 litrov a všestranne ho používať.

Prejsť na ponuku vozidiel 

Pripravené na nastupovanie: až sedem miest na sedenie

Model GLB ako prvé kompaktné vozidlo značky Mercedes-Benz na želanie disponuje tretím radom sedadiel s dvoma dodatočnými samostatnými sedadlami. Sedadlá ponúkajú pohodlný priestor pre osoby s telesnou výškou do 1,68 metra. Medzi mnohé prvky bezpečnostnej výbavy patria vysúvateľné opierky hlavy, bezpečnostné pásy s napínačmi pásov a obmedzovačmi sily pásu, zakrytý bočný okenný airbag aj pre cestujúcich v treťom rade sedadiel či úchytky vhodných detských sedačiek ISOFIX a TOP-Tether. Vďaka tomu možno v oblasti zadných sedadiel upevniť až štyri detské sedačky.

Medzi detaily v oblasti komfortu v treťom rade sedadiel patria dva držiaky na nápoje medzi sedadlami, dva odkladacie priečinky s gumenou vložkou na ľavej i pravej strane obloženia ložného priestoru či prípojka USB. Na rozšírenie batožinového priestoru možno spustiť sedadlá do jednej roviny s podlahou ložného priestoru.

Terénne orientovaný: dizajn exteriéru

Dynamické tvary modelu GLB zdôrazňujú terénne orientovaný dizajn: tvar zvýrazňuje plochy a pracuje s redukovanými líniami a presnými škárami. Rovná predná časť s výraznými svetlometmi rovnako ako krátke previsy vpredu a vzadu svedčia o génoch terénneho vozidla.

Svalnaté a zmyselne modelované ramená vozidla dominujú pri pohľade zboku, ktorý ešte posilňuje aj zvýšená línia bokov vo výške stĺpika C. Dvere prekrývajúce prahy na jednej strane zvyšujú komfort nastupovania a na druhej strane chránia výrezy dvier pred znečistením a zlepšujú ochranu proti nárazu pri bočnom náraze. Ochranné lemovania, ktoré prechádzajú po celom obvode, rozdeľujú celkové proporcie a rovnako ako vizuálna ochrana proti podbehnutiu vpredu a vzadu zvýrazňujú terénny charakter.

„Vďaka svojmu ikonickému dizajnu má model Mercedes-Benz GLB nezameniteľný charakter SUV,“ vyjadril sa Gorden Wagener, šéf oddelenia dizajnu Daimler AG. „Jasné tvary s redukovanými líniami a dynamickými plochami dodávajú našej filozofii dizajnu zmyselnú čistotu.“

Od asistencie až po prepojenie nositeľnej elektroniky: technické podrobnosti


Model GLB ťaží z technických zaujímavostí najnovšej generácie kompaktných vozidiel značky Mercedes-Benz. Medzi ne patria predovšetkým:

  • Štvorvalcové benzínové a dieselové motory boli kompletne modernizované: v porovnaní s predchádzajúcou generáciou sa vyznačujú výrazne vyšším špecifickým výkonom, lepšou efektivitou a nižšími emisiami.
  • Asistenčné jazdné systémy s kooperatívnou podporou vodiča z Triedy S: model GLB dokáže vďaka zlepšeným kamerovým a radarovým systémom predvídať až do vzdialenosti 500 m a v určitých situáciách jazdiť čiastočne automatizovane, napríklad prostredníctvom komfortného prispôsobenia rýchlosti pred zákrutami, križovatkami alebo kruhovými objazdmi, ktoré iniciuje aktívny asistent udržiavania odstupu DISTRONIC s využitím kartografických a navigačných dát. K tomu sa ako nová funkcia aktívneho asistenta riadenia pridáva aj intuitívne zrozumiteľnejší aktívny asistent zmeny jazdného pruhu. Ak je navyše na palube aktívny asistent parkovania so systémom PARKTRONIC, vozidlo GLB má k dispozícii funkciu Rozšírený automatický rozjazd na diaľniciach.
  • Komfortný podvozok: vpredu disponuje model GLB teleskopickými vzperami McPherson, vzadu viacprvkovou nápravou akusticky a vibračne odpojenou a skrutkovými pružinami. Na želanie je dostupné adaptívne nastaviteľné tlmenie. S ním si môže vodič zvoliť prostredníctvom prepínača DYNAMIC SELECT medzi väčším komfortom alebo mimoriadne športovým nastavením.
  • Intuitívne ovládateľný infotainment MBUX (Používateľský zážitok Mercedes-Benz): výkonný počítač, brilantná obrazovka a grafiky, individuálne prispôsobiteľné znázornenie, plne farebný projekčný displej, navigácia s rozšírenou realitou, softvér so schopnosťou učiť sa a ovládanie hlasom aktivované kľúčovým heslom „Hey Mercedes“ (Ahoj, Mercedes) sú najdôležitejšími výhodami systému.
  • Riadenie komfortu ENERGIZING: prepája rôzne komfortné systémy vo vozidle a využíva náladové osvetlenie a hudbu, ako aj rôzne masáže na najrôznejšie programy zvyšujúce pohodlie. KOUČ ENERGIZING odporúča na základe situácie tieto programy. V prípade pripojených hodiniek Mercedes-Benz vivoactive® 3 Smartwatch alebo kompatibilnej nositeľnej elektroniky Garmin®, osobné hodnoty ako úroveň stresu alebo kvalita spánku zlepšia presnosť odporúčania.

Prejsť na ponuku vozidiel

   

Zobraziť v mobilnej aplikácii: Áno

Zobraziť na portáli: Áno

Promovaná Novinka: Áno