Kontrola a čistenie klimatizácie

novinka-foto

Ak cítite zápach z klimatizácie je potrebné jej kompletné čistenie.

Čistenie klimatizácie pred letom? 

Väčšinou po zimnou období, keď vonku začnú stúpať teploty a slniečko rozpaľuje vozidlo, spúšťame na rýchlejšie ochladenie interiéru vozidla klimatizáciu. Do vnútra auta vnikne typický zápach, ktorý spôsobujú plesne a baktérie, ktoré sa počas nepoužívania klimatizácie rýchlo rozmnožili v rozvodoch vzduchu. Preto je v záujme zdravia i komfortu všetkých cestujúcich čistenie klimatizácie. 

Čistenie a dezinfekcia klimatizácie sa dá spraviť rôznymi spôsobmi. Najčastejšie ozónom alebo dezinfekčnými spraymi špeciálne na to určenými. Súčasťou čistenia musí byť určite aj výmena peľového filtra, ktorý sa za obdobie roka poriadne zanesie.

Nesmieme zabudnúť ani na kontrolu výkonu chladenia, prípadne regeneráciu a doplnenie chladiva v klimatizačnom okruhu. Optimálne je vykonať tento úkon každý rok pri čistení klimatizácie. Chladivo sa totiž prirodzene počas práce klimatizačného kompresora vo vozidle odparuje. Jeho nedostatok vedie k zníženiu chladiaceho výkonu a teda aj k poklesu nášho komfortu. Prirodzene u klimatizácii pri zníženom výkone chladenia musí kompresor dlhšie pracovať na dosiahnutie zvolenej teploty, čo spôsobuje jeho nadmerné opotrebenie a zvýšenie spotreby paliva.

Aj preto je dôležité venovať sa síce na prvý pohľad drobnosti, ale z pohľadu zdravia, komfortu a životného prostredia dôležitej veci.

Zobraziť v mobilnej aplikácii: Áno

Zobraziť na portáli: Áno

Promovaná Novinka: Áno