Úplne nová Kia Niro

VYDAJ SA ZA NIEČÍM ÚŽASNÝM

Pre tých, ktorí radi myslia dopredu a skúšajú nové veci, so zmysluplnosťou a udržateľným vplyvom.  

Uvoľni miesto crossoveru (CUV segment), ktorého podstatou sú inovácie. Odvážna a priebojná konštrukcia karosérie. Priestranný, no zároveň minimalistický interiér. A pokročilé futuristické technológie, konektivita a bezpečnosť. Vyber si medzi plne elektrickým modelom Niro EV, hybridným modelom Niro Hybrid a plug-in hybridným modelom Niro Plug-in hybrid.

Plne nabitý štýl

Odvážna budúcnosť pred nami

Elegantný, no zároveň nápadný dizajn exteriéru úplne nového modelu Kia Niro s jedinečným dvojitým krytom kapoty zvýrazňuje charakteristickú prednú masku pripomínajúcu tvár tigra a svetlá na denné svietenie s motívom tlkotu srdca. Za vonkajším štýlom úplne nového modelu Kia Niro sa budú zaručene všetky hlavy otáčať. Obdivuj pocit jedinečnosti v podobe kombinovanej matnej a lesklej dvojfarebnej prednej mriežky chladiča. Svojím šesťuholníkovým vzorom je stelesnením technologicko-futuristický charakteru z každého uhla pohľadu. Dopĺňa ju mohutný dizajn spodného plášťa, ktorý vytvára mimoriadne široký vzhľad a obsahuje integrovaný centrálny nabíjací konektor.

                                                                                                                                                                                                  

Pôsobivé dizajnové prvky modelu Niro EV.

Sviežo a expresívne tvarované krivky karosérie modelu Niro spolu s výnimočným vzhľadom crossoveru majú vzbudzovať potešenie z toho, čo prinesie budúcnosť. Jedinečný dizajn exteriéru, ktorý je určený len pre elektrické vozidlá, sa okrem výraznej dvojfarebnej šesťuholníkovej prednej mriežky chladiča vyznačuje aj širokým dizajnom nárazníka vo farbe karosérie, v ktorom je zakomponovaný centrálny nabíjací konektor. Okrem toho je v ponuke aj obloženie karosérie oceľovosivej farby a oceľovosivý aerodynamický tretí strešný stĺpik, ktoré dodajú vozidlu ešte viac osobitosti.

                                                                                                                                                                                                                           

                                                

Odvážny a priebojný dizajn v každom detaile.

Priestranný z hľadiska veľkosti, minimalistický v detailoch a prívetivý v každom ohľade. Naši dizajnéri skombinovali najnovší špičkový dizajn a technológie s pohodlnými sedadlami a inteligentnými funkciami a venovali maximálnu pozornosť tomu, aby si ty a tvoji cestujúci mali zážitok plný uvoľnenia a relaxu.

Ekologické materiály inšpirované prírodou

Ako jasné vyjadrenie trvalého záväzku spoločnosti Kia v oblasti udržateľnosti sme pre úplne nový model Niro vyvinuli rôzne materiály sedadiel. V závislosti od stupňa výbavy, ktorý si zvolíš, je materiál sedadiel v ponuke z látky, kombinácie látky a umelej kože, umelej kože z PVC alebo umelej kože z polyuretánu, ktoré sú obe vegánske. Sedadlá s vegánskou kožou z polyuretánu obsahujú aj Tencel™ vyrobený z eukalyptového dreva, ktoré im dodáva prirodzenejší charakter.

                  

Integrované dvojité displeje

Pred sedadlom vodiča je tvarovaný dvojitý 10,25-palcový panoramatický digitálny displej s vysokým rozlíšením, v ktorom sú do jedného prehľadného celku integrované informačno-zábavné funkcie a informačný panel vodiča.

                       

Štýlové usporiadanie ovládačov

Stredová konzola s integrovanými viacrežimovými ovládacími prvkami, ktoré dopĺňajú textúrované recyklované materiály a príjemné náladové osvetlenie v sedadle vodiča, umožňuje pohodlné ovládanie nastavení multimédií a klimatizácie. Zatiaľ čo všade okolo teba je ten najlepší estetický dizajn, doplnený o odkladacie priestory na sklopnej konzole a pohyblivé držiaky na poháre.

                                                                                                                                             

Pripojené technológie

Úplne nová Kia Niro, ktorá je plne vybavená technologicky vyspelými funkciami určenými na zabezpečenie všestrannej konektivity, sľubuje bezproblémový a intuitívny zážitok z jazdy.

Palubné služby Kia Connect a služby Live

Získaj prístup k množstvu integrovaných a podrobných informácií o svojej ceste 3 . dolaj najrýchlejšiu trasu do akéhokoľvek cieľa cesty pomocou dopravných informácií v reálnom čase vrátane neustále aktualizovaných údajov a odhadovaného času príchodu. Využívaj služby Kia Connect Live 2 na sledovanie počasia a overenie dostupnosti parkovania, bodov záujmu a nabíjacích staníc. Aktivuj si funkciu rozpoznávania hlasu, aby si mohol využívať hlasové príkazy bez používania rúk, alebo použi systém Android Auto™ či Apple CarPlay™. 5

        

Projekčný displej

Všetko, čo potrebuješ vedieť, máš v zornom poli: projekčný displej premieta informácie súvisiace s vodičom a jazdou na čelné sklo, aby si nemusel spúšťať oči z cesty. Prekrývajú sa na ňom pokyny na odbočenie z navigačného systému s cestou pred vami. Informuje ťa, či sa nevychyľujete zo svojho jazdného pruhu a ukazuje, aké vozidlo bolo zistené pred tebou. Pre bezpečné cesty bez stresu.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Rýchle nabíjanie v celej kabíne

Dbaj na to, aby si mal všetky svoje zariadenia vždy plne nabité 6 . Stačí položiť smartfón na nabíjaciu podložku v prednej časti stredovej konzoly a spustí sa pohodlné bezdrôtové nabíjanie (až 15 W). Pre tých, ktorí majú poruke nabíjací kábel, sú k dispozícii rýchlonabíjacie konektory USB-C umiestnené v sedadlách v celej kabíne, ktoré môžu využívať všetci cestujúci.

                         

Jedno Niro. Tri modely plné inovácií. Ktorý si vyberieš?

Vychutnaj si ekologickú jazdu s novým pocitom duše na mieste. Vďaka technológiám hnacieho ústrojenstva, ktoré zájdu kamkoľvek, aby ťa kamkoľvek odviezli. Pokročilé inovácie zabudované do troch typov hnacieho ústrojenstva sú zárukou, že jazda v niektorom z našich úplne nových modelov Kia Niro ti prinesie viac voľnosti na každej ceste – bez toho, aby si musel robiť kompromisy.

Všade samé inovácie. Dojmy, ktoré pretrvajú.                                               

Kia Niro EV

 • Akumulátor 64,8 kWh
 • Nabíjací konektor typu CCS
 • Dojazd 460 km (kombinovaný cyklus WLTP)
 • Zameranie na spotrebu energie
 • Ťažná kapacita až 750 kg

Uľahčíme ti to. S výberom toho najlepšieho z oboch svetov.               

Kia Niro Hybrid

 • Akumulátor: Hybridný: 1,32 kWh
 • Nové ekologické funkcie
 • 141 k HEV 32 kW EV
 • 1,6 GDI – 105 k – DCT6 2. generácie


Otvor náruč každej ceste. Podľa vlastných podmienok.

Kia Niro Plug-In Hybrid

 • Akumulátor: Plug-in hybridný: 11,1 kWh
 • Ekologický
 • Inteligentná rezerva elektrickej energie pre environmentálne zóny
 • 183 k PHEV 62 kW EV
 • 1,6 GDI – 105 k – DCT6 2. generácie

Menej starostí, viac radosti

Elektrifikovaná rodina vozidiel Kia Niro ponúka aj balík pokročilých asistenčných systémov DriveWise, vďaka ktorým je bezpečnosť cestujúcich a chodcov prvoradá. Ako? Tým, že pomáha vodičovi zostať za volantom sústredený a informovaný, dáva pozor na potenciálne nebezpečenstvá, upozorňuje vodiča na nebezpečenstvo a v prípade potreby zasahuje. Vytvára tak priestor pre skutočnú radosť z jazdy.

Asistent jazdy na diaľnici

Jazda po diaľnici bude hračka
Systém HDA je určený pre bezproblémovú jazdu po diaľnici a automaticky udržiava vzdialenosť modelu Niro od vozidla pred ním a súčasne v strede príslušného jazdného pruhu. Počas jazdy v jazdnom pruhu zároveň ovláda riadenie, zrýchľovanie a spomaľovanie. Ak je model Niro EV vybavený systémom HDA2, pomôže ti aj pri zmene jazdného pruhu.

Asistent na predchádzanie čelným zrážkam pri odbočnovaní

Reaguj rýchlejšie na potenciálne nebezpečenstvá
Systém vyhodnocuje údaje z kamery aj radaru tvojho vozidla Niro a analyzuje informácie o iných vozidlách, chodcoch alebo cyklistoch prechádzajúcich cez cestu, aby zabránil potenciálnej zrážke s nimi. Systém FCA 1.5 slúži aj na predchádzanie zrážkam s vozidlami pri odbočovaní na križovatke ciest alebo pri odbočovaní v križovatke doľava. Ak zistí potenciálne riziko zrážky, na prístrojom paneli sa zobrazí výstražný signál a systém použije maximálnu brzdnú silu. V prípade modelu Niro EV by sa systém FCA 2.0 aktivoval aj pri prejazde križovatkou.7

Systém monitorovania mŕtveho uhla (BCA)

Oči všade – predchádzanie nepríjemným prekvapeniam
Tento systém poskytuje zvukové aj vizuálne upozornenie na všetky vozidlá v oblasti mŕtveho uhla vodiča a aktívne riadi vozidlo, aby pomohol zabrániť zrážke. Asistenčný systém na predchádzanie nárazom zozadu (RCCA) poskytuje rovnakú pomoc pri cúvaní, ak sa vozidlá približujú zľava alebo sprava.

Inteligentný tempomat s podporou navigácie

Bezpečný prejazd zákrutami
Tempomat NSCC udržiava nastavenú rýchlosť a zaisťuje bezpečnú vzdialenosť od vozidla pred tebou riadením zrýchľovania a spomaľovania. Taktiež automaticky spomalí rýchlosť v každej zákrute na základe informácií o ceste, ktoré získa z navigačného systému.*

Asistent na predchádzanie zrážkam pri cúvaní detegujúci chodcov

Aj pri cúvaní môžeš mať dušu na mieste
Pri cúvaní z parkovacieho miesta alebo príjazdovej cesty ťa nezaskočí žiadne nepríjemné prekvapenie. Tento systém ťa upozorní, ak sa pri cúvaní zistí riziko kolízie s chodcami alebo objektmi. Ak sa toto riziko zvýši aj po upozornení, systém pomôže automaticky zastaviť vozidlo.

Inteligentný parkovací asistent s diaľkovým ovládaním

Pohodlné manévrovanie, aj mimo vozidla Niro
S týmto systémom môžeš zaparkovať alebo odparkovať svoje vozidlo Kia Niro, aj keď práve nie si v ňom – ideálna pomoc v stiesnených parkovacích priestoroch. Pomocou kľúča môžeš bezpečne pohybovať vozidlom v priamom smere, do parkovacieho priestoru alebo von z neho. Brzdenie je automatické, ak vozidlo rozpozná prekážku.

Také pohodlné, že nebudeš chcieť vystúpiť

Prvotriedne a príťažlivé: Kokpit a kabína úplne nového modelu Kia Niro prešli inováciou a ponúkajú úplne novú úroveň potešenia z jazdy – s množstvom inteligentných a posilňujúcich technológií, ktoré majú vodičovi uľahčovať život a zvyšovať úroveň pohodlia pre všetkých vo vozidle.

Zásuvka v interiéri a exteriéri

Neuveriteľne pohodlné: Vďaka funkcii nabíjania z vozidla do zariadenia (V2D) sa Kia Niro EV stane tvojim prenosným zdrojom energie, nech si kdekoľvek. Po úplnom nabití ponúka výkon až 3 kW. Umožňuje ti nabíjať ďalšie zariadenia vo vozidle alebo mimo neho – napríklad elektrické zariadenia pri kempovaní, vysávač pri čistení vozidla alebo elektrický bicykel či notebook.

Prémiové sedadlo spolujazdca s relaxačnou funkciou

Vždy v najpohodlnejšej polohe, stlačením jediného tlačidla: Špeciálne sedadlo pre spolujazdca „Relaxion“ sa dá sklopiť v rámci širokého rozsahu rôznych nastavení polohy ležania. Minimalizuje únavu a maximalizuje pohodlie, najmä na dlhších cestách.

Inteligentné využitie priestoru

Vďaka dlhším a širším proporciám a rázvoru kolies ponúka úplne nová Kia Niro celkom nový rozmer priestoru a úložných možností. A to v podobe mimoriadnych riešení, ako je napríklad odkladací priestor pod prednou kapotou (angl. „frunk“) – ktorý ponúka až 20 litrov úložného priestoru v prípade elektrického modelu, čo je ideálne na uloženie rôznych druhov predmetov vrátane nabíjacieho kábla. Keď potrebuješ uložiť ešte väčšie predmety, môžeš sklopiť aj zadné sedadlá, čím získaš úložný priestor s objemom až 1 445 litrov, v závislosti od toho, ktorý model Niro si vyberieš.

Prémiový audiosystém Harman Kardon

Hľadáš najlepšiu kvalitu zvuku v automobile? Špičkový audiosystém Harman/Kardon Premium prináša maximálne pohlcujúci zážitok v celej kabíne – obsahuje doplnkový basový reproduktor (subwoofer) a okrem toho disponuje technológiou obnovy komprimovaného zvuku Clari-Fi™ a technológiou na vyladenie priestorového zvuku QuantumLogic™.

Efektívnejšia a podmanivejšia jazda

Vozidlo ponúka množstvo špičkových inovácií, ktorých úlohou je zaistiť jeho citlivejšie ovládanie a veľmi príjemný zážitok z jazdy. Patria k nim aj 3 režimy – ekologická (Eco), pohodlná (Comfort) a športová (Sport), ktoré ti umožnia prispôsobiť sa každému povrchu, na ktorom jazdíš.

Rozbehni sa a nabíjaj takmer kdekoľvek

So službou Kia Charge budeš mať vždy bez problémov poruke široko dostupnú a ľahko použiteľnú službu nabíjania, kdekoľvek sa budeš nachádzať. Stačí jedna obyčajná karta – na rýchly a jednoduchý prístup k rozrastajúcej sa sieti spoločnosti DCS s viac ako 342-tisíc nabíjacími stanicami v 29 krajinách Európy. Okrem toho budeš môcť využívať širokú škálu užitočných služieb v rámci aplikácie Kia Charge a tri atraktívne sadzby – pre pohodlnejšie, efektívnejšie a jednoduchšie nabíjanie.                                                                                                                                                                                                                         
Mať v domácnosti nabíjacie miesto pre elektromobily je skvelý spôsob, ako naplno využiť svoj elektrický alebo plug-in hybridný automobil Kia. Máš tak možnosť nabíjať vozidlo vždy, keď je doma, a navyše sa tento spôsob nabíjania môže ukázať ako obzvlášť úsporný. Objav všetky jeho výhody hneď teraz.                       

Si pripravený na úplne nový model Kia Niro?

Nájdi si ten svoj